راهنمای خرید و قیمت انواع اجاق گاز

Posted in لوازم خانگی - مایکروفر

( 204 Votes )

هنگام خرید اجاق گاز باید علاوه بر ظاهر و كارایی به نیاز خانواده هم توجه كرد. برای خانواده‌های پرجمعیت اجاق‌های ۵ یا ۶ شعله مناسب است اما یك خانواده كم‌جمعیت با یك اجاق ۴ شعله یا اجاق رومیزی ۲ شعله هم می‌تواند امورات خود را بگذراند.البته تجهیزات اجاق‌ها هم اهمیت دارد. برای مثال خیلی‌ها از فر اجاق استفاده زیادی می‌كنند و برخی دیگر استفاده زیادی ندارند.

یكی دیگر از نكات پر‌اهمیت در اجاق‌گاز‌ها داشتن ترموكوبل و فندك است . در انواع گران قیمت‌تر علاوه بر كیفیت به نكات ایمنی هم توجه بیشتری شده است و تنها تفاوت در شکل زیباتر آنها نیست ترموکوبل یکی از قطعات ایمنی است که به محض خاموش شدن شعله گاز را قطع می نماید گرچه که استفاده از آن کمی برای خانمها مشکل تر است لیکن چند ثانیه تامل تا داغ دن شمعک و شعله گاز از بروز یک حادثه مقرون به صرف تر است . مهمترین شاخص در اجاق گاز ها اجباری بودن استاندارد در آنهاست و توصیه می کنیم که علاوه بر توجه به نشان استاندارد به اعتبار مارک تجاری و خدمات پس از فروش اجاق گاز نیز توجه نمایید .


از آنجایی كه اجاق گاز یكی از پرمصرف‌ترین و در عین‌حال بادوام‌ترین لوازم منزل به شمار می آید، بهتر است تا در صورت امكان نوع باكیفیت‌تر آن خریداری شود چرا كه گاهی هزینه تعمیر اجاق‌گاز‌های بی‌كیفیت در طول چند سال بیشتر از یك اجاق گاز خوب می‌شود.
اکاالکتریک

 

=================================================================

 

 

حتما اجاق گازهايي را انتخاب كنيد كه پيلوت داشته باشند. وجود پيلوت ايمني شما را هنگام سر رفتن شير يا خاموش شدن ناگهاني گاز تضمين مي‌كند و مانع از نشر گاز در فضاي خانه و به‌وجود آمدن خطر مي‌شود.

اگر خانواده كم جمعيتي داريد يك اجاق گاز 4 شعله براي شما كفايت مي‌كند ولي اگر خانواده شما پرجمعيت است و رفت‌وآمد زيادي داريد بهتر است يك اجاق گاز 5 شعله را جايگزين اجاق قبلي كنيد.

در صورتي كه مجبوريد ساعتي از روز را صرف پرداختن به اموري خارج از منزل كنيد، اجاق گاز هوشمند خريداري كنيد. اين اجاق گاز قابل تنظيم است و مي‌تواند سر ساعت معيني شعله را خاموش كرده و غذاي شما را آماده كند.

پيش از خريد اجاق گاز علاوه بر توجه به استاندارد بودن كالا به اعتبار برند و مارك تجاري آن نيز توجه كرده و سعي كنيد متناسب با بودجه خود مطمئن‌ترين اجاق گاز را خريداري كنيد.

به تجهيزاتي كه اجاق گاز به شما ارائه مي‌دهد از قبيل فندك، پيلوت، ترموكوبل و فر توجه كنيد و متناسب با نياز خود، اجاق گازي را خريداري كنيد كه براي شما پراستفاده باشد.

هنگام خريد به نوع انرژي اجاق‌ها دقت كنيد. برخي از اجاق‌ها به جاي استفاده از گاز از برق استفاده مي‌كنند و اين مسئله براي يك خانواده پرجمعيت كه پخت و پز زيادي دارند چندان به صرفه نيست.

http://www.bartarinha.ir

 

===========================================================================

 

Indesit KP9F96S X-AUS

اجاق گاز همراه با فر برقي

در اين اجاق يك شعله سه گانه وجود دارد. وظيفه شعله سه گانه توزيع گرما در يك سطح وسيع‌تر است به‌طوري كه موجب كوتاه‌تر شدن پخت و پز خواهد شد. از قابليت‌هاي ديگر اين اجاق، امكان يخ زدايي مواد‌غذايي است. اين كار در بخش فر برقي انجام مي‌شود و به شما اجازه مي‌دهد، طبق برنامه مشخص شده مواد‌غذايي منجمد را براي پخت آماده كنيد .

· قيمت: حدود يك ميليون و 300هزار تومان


Majic GOR-20M5


اگر به تميزي گاز حساس هستيد


اين اجاق گاز 4 شعله فردار تمام لعاب فندكي اتوماتيك دارد. با بازكردن شعله‌ها، فندك عمل كرده و شعله مربوطه روشن مي‌شود. اين دستگاه عرضي حدود 60 سانتي متر داشته و براي فضاهاي كوچك مناسب است. ضمنا فر اين مدل با بدنه سلف كلين طراحي شده كه ديگر نيازي به تميزكاري چربي و روغن پرتاب شده به بدنه نيست.

· قيمت: حدود 450 هزار تومان

Ariston PH941

همراه صفحه پخت ويژه

اين اجاق 4 شعله صفحه رو به همراه يك شعله برقي تمام استيل است و 4شعله گازي كه يك عدد از آن‌ها سه گانه است و 2 اجاق القايي دارد. صفحه اجاق آن 90 سانتي متر است و صفحه پخت ويژه سطح هالوژن دو گانه و همچنين، 3شبكه محافظ لعابي آن عمر اجاق را افزايش مي‌دهد.

· حدود قيمت: حدود 600هزار تومان

Snowa uranus

ويژگي: شعله زمان‌دار!

اين اجاق گاز 5 شعله قطعات ايتاليايي دارد و البته مونتاژ ايران است. رويه و بدنه آن تمام استيل است و اجاق آن چدن است و از امكانات خاص اين مدل، شعله زمان دارش است. اين شعله قابليت برنامه داشتن براي زمان خاموش شدن را دارد. يعني شما مي‌توانيد به آن برنامه دهيد تا در زمان مناسب خاموش شود.

· حدود قيمت: حدود 700 هزار تومانSumsung C61RCCN


يك اجاق تمام لمسي

اين روزها خانم‌هاي بسياري هستند كه دوست دارند اجاق‌شان مدل‌ جديدي باشد. اين اجاق صفحه سراميكي 4 شعله مختلف و 2 عدد شعله پخش كن تكي و 2 عدد دوتايي دارد. صفحه كنترل آن لمسي و صفحه نمايش آن LED است و انديكاتور نشان‌دهنده ميزان گرما دارد.

· قيمت: حدود 500 هزار تومان


Kenwood IH 100


اجاق سرد يعني چه؟

شايد اسم آن كمي عجيب باشد ولي مي‌تواند تمام نيازهاي پخت و پزي شما را برطرف كند. اين اجاق صفحه سراميكي با برق كار مي‌كند و قدرت آن 1800 وات است، تايمر 180 دقيقه‌اي دستي و 6 برنامه پخت مختلف دارد كه مي‌تواند حسابي كار شما را راحت كند.

· قيمت: حدود 150 هزار تومان

Bosch HSG 2360ME

داراي سيستم خودكار كاتاليزوري

اين مدل صفحه استيل، سيستم امنيتي شعله و فندك الكتريكي دارد همچنين 5 شعله مختلف يعني يك شعله سريع، 2‌شعله استاندارد، يك ‌شعله اقتصادي، يك شعله پر كار‌ دارد، فر آن‌ جادار و بزرگ و شعله در پايين و بالا دارد و گريلش با سيستم حرارتي مركزي است و همچنين سيستم تميز كن خودكار كاتاليزوري نيز كار شما را راحت مي‌كند.

· قيمت: حدود يك ميليون و 400 هزار تومان

Ariston XBM 211 GH TC D

سينك و صفحه اجاق روميزي

اگر جزو كساني هستيد كه نسبت به آشپزخانه خود بسيار حساسند و دوست دارند همه چيزشان با هم هماهنگ باشد براي شما پيشنهاد ويژه‌اي داريم؛ اجاق گاز روميزي و سينك ظرفشويي همراه باهم. جنس اين مدل از استيل ضد‌زنگ است، نوع كنترل آن دستگيره‌اي و جنس محافظ آن چدني است.

· قيمت: حدود يك ميليون و 500 هزار تومان

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

 

نظرات 

 
-2 پاسخ: راهنمای خرید بهترین اجاق گازمهسا چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۷:۱۳
من يك اجاق تاكنو7524خريدم كه الان750توبازاره و خيلي بشيمونم جرايك سامسونك1/100نخريدم تابستون باييزتاكنوروخري دم520اماواقعابش يمونم ظاهرشكيليداره اما وقتي صفحشوتميزميكنم هركدوم ازفندكهاش خيس بشه تاجندهفته اون شعله فندكش كارنمي كنه يكي ازموتورهاي جوجه كردانش هم نميدونم جي شد كه ازكارافتاداول كارمي كرد دركل اجاق خوبي هست جون هم شعله ي زماندارداره هم فندك اتدمات وهم فندك فر امامن ازش بداستفاده كردم كاش همون سامسونك ميخريدم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 جدیدترین قیمت انواع اجاق گازمدیریت سایت دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۱:۰۳
حدود قیمت انواع اجاق گاز در مرداد ماه 91:
5 شعله هاردستون 990.000
5 شعله گلسار 180.000
5 شعله فردار ساکا 590.000
تمام استیلر فلکسی ساکا 800.000
اسنوا مدل RD21 قیمت 780.000
اسنوا مدل اورانوس 950.000
گاز فردار پادیسان 600.000
گاز 5 شعله بست 620.000
گاز تمام استیل 3203 سینجرگاز 600.000
گاز تمام لعاب سینجر 510.000
گاز استیل با ترموکوبل 5203 سینجرگاز 690.000
گاز 5 شعله رو استیل سینجر گاز 650.000
گاز 5 شعله لعاب سینجر گاز 540.000
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 پاسخ: راهنمای خرید و قیمت انواع اجاق گاززهرا سه شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۵:۳۲
سلام.اجاق گاز آلیش چه طور خوبه؟.مادرم سینجر داره ولی به 1 هفته نکشید که فندکش خراب شد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 پاسخ: پاسخ: راهنمای خرید و قیمت انواع اجاق گازمدیریت سایت سه شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۱ ، ساعت ۱۷:۲۹
برای خرید، من اجاق گازهای خارجی رو بهتون پیشنهاد می کنم زیر اجاق گاز برعکس خیلی از وسایل خارجی فقط یکبار توی زندگی خریداری میشه و اگه شما یک اجاق گاز خوب داشته باشین خیلی راحتین. به طور مثال خود من ایندزیت دارم که 7 سال پیش خریدم اما تا حالا یکبار هم مشکلی نداشته. در ضمن به فر اون هم دقت کنین چونکه خیلی مصرف داره
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 پاسخ: پاسخ: پاسخ: راهنمای خرید و قیمت انواع اجاق گازبهاره دوشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ ، ساعت ۱۷:۰۲
یعنی میگین ایندزیت مصرف برق فرش زیاده؟؟
چون ایندزیت این مدلای جدیدش که فقط فر برق داره////مصرف برقش بالاست؟؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+5 پاسخ: راهنمای خرید و قیمت انواع اجاق گازsnowa nakhar چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۲ ، ساعت ۱۱:۳۳
اگه تصمیمی برای خرید اجاق از مارک اسنوا دارید خوبه که قبل از دور ریختن پولتون سری به این آدرس بزنید: www.snowanakhar.mihanblog.com
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 گازیمنا پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲ ، ساعت ۲۳:۳۰
سلام. اطلاعاتی در مورد گاز میشل دوفر می خواستم؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 پاسخ: راهنمای خرید و قیمت انواع اجاق گازlvdl سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ، ساعت ۰۱:۱۶
اطلاعاتی در مورد اجاق گاز با فردار چه مارکی بهتر است ؟پیلوت بهتر؟یا اسنوا؟یا هادرستون؟یا آرکا؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 پاسخ: راهنمای خرید و قیمت انواع اجاق گازمریم دوشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ ، ساعت ۱۷:۱۳
اصلا گاز سینجر نخرید ما داشتیم به یه ماه نکشید که فندکاش خراب شد همشم برق میگرفتمون وقتیم برقشو قطع میکردیم با کبریت روشن نمیشد ترموکوبلشم 4 بار عوض کردیم آخرشم دادیم سمساری
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 سینجررها سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ، ساعت ۱۲:۵۹
ما بیست ساله سینجر داریم هیچ مشکلی نداشته نه فندک نه ترموکوپل فقط نمی دونم چرا شعله فر روشن می شد اما بعد از دو دقیقه خاموش می شد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

ورود به سایت